Niepokonani we własnej hali

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 24 marzec 2023r. godz.: 15:29.

Biało-niebiescy pozostają niepokonani we własnej hali. Tym razem wygrali z zespołem Nysy Kłodzko 98:75. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Patryk Garwol 23. W następnej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z KK Oleśnicą.

Pogoń Prudnik – Nysa Kłodzko 98:75 (30:12, 23:15, 29:19, 16:29)

Pogoń: P. Garwol 23, Mordzak 13, Prostak 9, M. Garwol 9, Nowicki 9, S. Sanny 9, Krawiec 8, M. Sanny 7, Nowakowski 6, Krupiński 3, Kociuga 2, Mazur 0.
Nysa: Zenner 18, Weiss 11, Rzechtalski 10, Wojciechowski 8, Kurowski 8, Niziński 6, Tkaczyk 6, Bernecki 2, Ptaszyński 2, Podejko 2, Makarczuk 2.

Pogoń od pierwszych minut narzuciła swój styl gry. W zdobywaniu punktów w pierwszym fragmencie spotkania brylował Patryk Garwol, który po pierwszych 10 minutach miał na swoim koncie 14 punktów. Natomiast cała nasza drużyna 30 przy tylko 12 rywali. Przyjezdni ewidentnie mieli problem ze zdobywaniem punktów. W drugiej odsłonie biało-niebiescy kontynuowali swoją grę i raz po raz seryjnie punktowali rywali. Po 20 minutach spotkania prowadziliśmy już 53:27. Przez trzy kwarty prudniczanie dominowali na parkiecie. Przy prowadzeniu 82:43 trener Tomasz Michalak dał pograć najmłodszym zawodnikom. Do głosu doszli goście. Kilkukrotnie trafili z dystansu dzięki czemu uniknęli blamażu.