Zasiedli na fotelu lidera

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 26 marzec 2023r. godz.: 15:15.

Podopieczni trenera Michalaka odnieśli 26 wygraną w sezonie pokonując zespół KK Oleśnica 100:79. Najwięcej punktów zdobyli Maciej Garwol 20, Patryk Garwol 19, Grzegorz Mordzak 18 oraz Tomasz Nowakowski, który był bliski zanotowania triple-double 10 pkt, 9 zb i 9 as.

KK Oleśnica - Pogoń Prudnik 79:100 (21:27, 13:26, 24:28, 21:19)

KK: Kamberski 12, Piasecki 12, Wiśniewski 12, Kuta 11, Horn 11, Rodak 7, Zakrzewski 5, Sienkiewicz 3, Narolski 2, Zadka 2, Kwiatkowski 2
Pogoń: M. Garwol 20 (4x3) , P. Garwol 19 (5x3), Mordzak 18, Nowakowski 10 pkt, ( 9 zb, 9 as), Nowicki 8, Krawiec 8, S. Sanny 7, M. Sanny 4, Mazur 3, Kociuga 2, Krupiński 1.

Zawodnicy Marcina Stacha spotkanie rozpoczęli bez kompleksów przed wyżej notowanym rywalem. Gospodarze za sprawą Rodaka i Piaseckiego wyszli na prowadzenie 18:13. Jednak z czasem to biało-niebiescy zaczęli dominować na parkiecie, przejmując inicjatywę. Od stanu po 18 odzyskaliśmy prowadzenie w meczu. Dzięki punktom z dystansu Patryka Garwola, Grzegorza Mordzaka oraz Michała Krawca po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 27:21. Na początku 2 kwarty przewaga Pogoni szybko wzrosła do 14 oczek (35:21). Gospodarze starali się jak mogli, ale to biało-niebiescy skutecznie powstrzymywali ich ataki odpowiadając seryjnie punktami. Na długą przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 53:34. Po zmianie stron Pogoń kontynuowała swoją skuteczną grę i utrzymywała wysoką przewagę. Oleśnica w czwartej kwarcie nawiązała walkę, wygrywając ten fragment 21:19. Po raz szósty w tym sezonie biało-niebiescy przekroczyli barierę stu punktów.

Pogoń zrównała się punktami w ligowej tabeli z Sokołem Międzychód (55 pkt), który w sobotę musiał przełknąć gorycz porażki w Jeleniej Górze. Dzięki temu, że prudniczanie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań (+8) to drużyna z grodu Woka na tydzień przed końcem rundy zasadniczej zasiadła na fotelu lidera grupy D. Do rozegrania Pogoni pozostał jeszcze tylko mecz w hali Obuwnika z rezerwami Stali Ostrów Wlkp.