Zrobili pierwszy krok

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 6 kwiecień 2023r. godz.: 20:17.

Biało-niebiescy efektownie weszli w drugą część sezonu. W pierwszym meczu pierwszej rundy fazy play off wysoko ograli na wyjeździe Nysę Kłodzko 84:54. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Tomasz Nowakowski 15.

Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 54:84 (16:18, 10:27, 16:24, 12:15)

Nysa: Weiss 13, Wojciechowski 12, Podejko 7, Makarczuk 6, Kurowski 5, Zenner 5, Bernecki 4, Niziński 2, Rzechtalski 0.
Pogoń: Nowakowski 15, Prostak 13, Nowicki 11, Krawiec 10, M. Garwol 10, S. Sanny 8, Mordzak 8, M. Sanny 7, Kociuga 2, Madziar 0.

Niespodziewanie to gospodarze lepiej zaczęli środowy pojedynek prowadząc 7:2, a następnie 12:6. Jednak na niewiele to się zdało, bowiem kolejne minuty należały już wyłącznie do zawodników Pogoni. Wydawało się, że Doral wyżej zawiesi nam poprzeczkę po tym jak podopieczni trenera Wojciechowskiego w miniony weekend pokonali we własnej hali wicelidera Sokoła Międzychód. Ekipie z Dolnego Śląska sił starczyło tylko na premierową odsłonę, którą ostatecznie przegrali 18:16. Kolejne dwie kwarty to już dominacja biało-niebieskich, którzy po 30 minutach prowadzili 69:42. W ostatniej kwarcie prudniczanie nieco spuścili z tonu, ale nasze okazałe zwycięstwo ani na moment nie było zagrożone. Tak duża przewaga punktowa przed środowym, rewanżowym starciem stawia naszą drużynę w komfortowej sytuacji.

Decydujące starcie o awansie do II rundy odbędzie się w środę (12 kwietnia) o godz. 18:30.