Przypieczętowali awans

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 13 kwiecień 2023r. godz.: 16:37.

Biało-niebiescy we własnej hali postawili kropkę nad "i" pokonując po raz drugi drużynę z Kłodzka. Tym razem wygrali 94:84. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobyli Tomasz Nowakowski 25  oraz Patryk Garwol 20.

Pogoń Prudnik – Nysa Kłodzko 94:84 (21:21, 21:22, 29:21, 23:20)

Pogoń: Nowakowski 25 (10 as, 3 bl), P. Garwol 20, Krawiec 13, Nowicki 10 (10 zb), Prostak 10, Mordzak 8, Kociuga 4, S. Sanny 4, Krupiński, Madziar, Mazur, M. Sanny.’
Nysa: Niziński 27, Zenner 13, Makarczuk 12, Wojciechowski 8, Kurowski 8, Weiss 7, Podejko 4, Rzechtalski 3 , Bernecki 2, Ptaszyński 0, Tkaczyk 0.

Z kronikarskiego obowiązku chcieliśmy poinformować, że Pogoń pokonała Nysę Kłodzko. Po wysokiej wygranej w Kłodzku 84:54 biało-niebiescy awans mieli praktycznie w garści. Niemniej podopiecznym Tomasza Michalaka w prudnickiej twierdzy nie wypadało nie wygrać. Mimo, że pierwsza połowa była wyrównana, co szczególnie widoczne było po 20 minutach gry, gdy Doral prowadził do przerwy 43:42. Jednak w trzeciej odsłonie Pogoń stanęła na wysokości zadania i wszystko wróciło do normy. Zaczęliśmy budować swoją przewagę, co w efekcie przyniosło 7 punktowe prowadzenie przed decydująca częścią spotkania 71:64. Ostatecznie awans do drugiej rundy przypieczętowaliśmy wygraną, która w dwumeczu wyniosła 178 - 138.

W sobotę rozpoczynamy drugą rundę Play Off. Naszym rywalem będzie zespół Resovii Rzeszów. Od tej rundy rywalizacja będzie toczyć się do dwóch wygranych. Pierwszy mecz już w weekend w Prudniku.