• Logo
  • Logo

Pierwszy mecz dla Noteci

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 28 kwiecień 2023r. godz.: 19:12.

Pogoń w środowy wieczór rozpoczęła zmagania w ramach III rundy fazy play off. Spotkanie stało na wysokim poziomie i dostarczyło wielu emocji kibicom obu ekip w hali Obuwnika. Podopieczni trenera Tomasza Michalaka ulegli w kocówce meczu Noteci Inowrocław 99:106. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Tomasz Nowakowski 29, który dołożył do tego 11 zbiórek.

Pogoń Prudnik - Noteć Inowrocław 99:106 (29:27, 22:23, 22:31, 26:25)

Pogoń: Nowakowski 29, Mordzak 22, S. Sanny 17, P. Garwol 11, Madziar 8, M. Sanny 5, M. Garwol 4, Nowicki 2, Krawiec 1.
Noteć: Grod 29, Stawiak 21, Nelson 20, Filipiak 17, Marciniak 8, Kondraciuk 5, Stańczuk 4, Bodych 2

Stan rywalizacji: 1:0 dla Noteci (do 2 wygranych)

Lepiej spotkanie zaczęli zawodnicy z Kujaw, którzy prowadzili 4:0, a następnie 7:2. Jednak za sprawą Grzegorza Mordzaka i Pawła Nowickiego wyszliśmy na prowadzenie 9:7. Od tej chwili Pogoń zaczęła dyktować warunki gry. W 5 minucie meczu po trójce Mordzaka prowadziliśmy 17:11. Pomimo nawet dziesięciopunktowej przewagi Noteć zdołała przed końcem pierwszej kwarty doprowadzić do remisu po 27. Ostatecznie po 10 minutach prowadziliśmy 29:27. Ambitnie grający goście w połowie drugiej kwarty po rzutach z dystansu Marciniaka i Stawiaka wyszli na prowadzenie 42:40. Do końca tej części gry toczyła się wyrównana walka, ale cały czas minimalnie z przodu byli nasi zawodnicy. Do przerwy   prowadzili 51:50. Po zmianie stron podopieczni trenera Mazura zaczęli budować swoją przewagę. Pogoń musiała cały czas odrabiać straty. Po celnej trójce Nelsona i Groda goście wyszli na prowadzenie 66:60. W drugiej części III kwarty Pogoń zdobywała głównie punkty z rzutów osobistych, w tym elemencie brylował Grzegorz Mordzak. W tym fragmencie brakło punktów z gry pozostałych graczy Pogoni. Pod koniec trzeciej kwarty Noteć odskoczyła niebezpiecznie na najwyższe prowadzenie 81:70. Podopiecznym trenera Michalaka brakowało skutecznej recepty, aby przełamać impet rywali. Prudniczanie w ostatniej kwarcie kilka razy zbliżyli się do Noteci na odległość 5 punktów, ale to było na tyle na ile było stać naszą drużynę w końcówce spotkania. Ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 106:99.

W sobotę odbędzie się być może decydujący mecz o awansie do półfinału. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 18:00.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.