Odmieniona Pogoń po przerwie

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 15 październik 2023r. godz.: 15:19.

Nie był to łatwy mecz dla biało-niebieskich. Ponownie o końcowym wyniku zadecydowała dobra gra w trzeciej kwarcie. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Paweł Nowicki – 21. Nasz najbliższy mecz z Nysą Kłodzko, który miał się odbyć w Prudniku - środę (18.10) został przełożony na 25.10. Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w przyszły weekend w Pleszewie.

Obra Kościan - Pogoń Prudnik 72:81 (16:17, 23:19, 11:28, 22:17)

Obra: Ciążkowski 19, Rybakowski 13, Kiszka 10, Janowicz 9, Świerczyk 6, Nawrocki 5, Stanisławiak 4, Kaźmierczak, Rybarczyk 2, Pietrzak 2
Pogoń: Nowicki 21, Garwol 11, Nowakowski 11, Mordzak 10, Cebula 8, Kasiński 7, Kociuga 5, Sanny M 4, Sanny S 4, Gnilka 0, Prostak.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku akcjach prowadzili 7:2. Biało-niebiescy zdołali za sprawą Pawła Nowickiego szybko odrobić straty i doprowadzić do remisu po 9. Od tego momentu rozpoczęła się wyrównana walka kosz za kosz. Po 10 minutach gry Pogoń prowadziła 17:16. Początek drugiej odsłony był wyrównany do stanu po 25. Gospodarze zdołali złapać “drugi oddech” odskakując na prowadzenie 34:25. Trener Michalak poprosił o czas. Po tym wszystkim ponownie prudniczanie poderwali się do walki. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy zbliżyliśmy się do rywali do 3 oczek (39:36). Po zmianie stron Pogoń seryjnie zaczęła zdobywać punkty. Po serii 12:0 kiedy punktowali Nowakowski, Mordzak oraz Nowicki wyszliśmy na 9 punktowe prowadzenie (48:39). Gospodarze nie potrafili odnaleźć swoje dobrej formy strzeleckiej z pierwszej połowy. Przed decydującą częścią spotkania prowadziliśmy 64:50. W czwartej kwarcie Pogoń utrzymywała swoją przewagę, powiększając ją jeszcze do 20 oczek (81:61). W końcówce gospodarze zdołali jeszcze nieco zmniejszyć straty. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną Pogoni 81:72.