• Logo
  • Logo

Rywal bez szans

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 16 listopad 2023r. godz.: 18:38.

Biało-niebiescy zanotowali 10 wygraną w sezonie. Tym razem z porażką z Grodu Woka wyjechała drużyna z Oleśnicy. Podopieczni Tomasza Michalaka swoich rywali pokonali różnicą aż 30 punktów (104:74). Najwięcej punktów dla naszej zespołu rzucił Tomasz Nowakowski – 20. Bliski double-double był Paweł Nowicki, który do 9 oczek, dołożył 11 zbiórek. W sobotę zagramy na wyjeździe z outsiderem ligi KKS Siechnice. Pogoń znajduje się w gronie 3 drużyn, które jeszcze nie poczuły goryczy porażki (Hutnik Warszawa – gr. B, MKKS Rybnik – gr. C).

Pogoń Prudnik – KK Oleśnica 104:74 (25:21, 21:15, 32:28, 26:10)

Pogoń: Nowakowski 20, Garwol 16, Kasiński 13, Mordzak 13, Prostak 13, Nowicki 9, (11 zb) Kociuga 6, S. Sanny 6, Cebula 3, Krupiński 2, M. Sanny 2, Gnilka 1.
KK: S. Narolski 15, Bartkowiak 13, Sienkiewicz 13, Rodak 11, Zakrzewski 10, Groń 8, Wiśniewski 2, Kwiatkowski 1, Piasecki 1, B. Narolski 0.

Pogoń bardzo dobrze weszła w mecz i po kilku minutach prowadziła 15:5. Jednak przyjezdni nie zamierzali odpuszczać i dzięki celnym rzutom z dystansu na koniec pierwszej odsłony było tylko 25:21. Biało-niebiescy w drugiej kwarcie poprawili swoją grę w obronie i wynik spotkania zaczął już oscylować w granicach 10 punktów. Na długą przerwę schodziliśmy prowadząc 46:36. Po zmianie stron Oleśnica jeszcze zbliżyła się na odległość 5 punktów (52:47), ale to było na tyle na co było stać zawodników Marcina Stacha. Od tego momentu zaczął się popis gry biało-niebieskich, którzy po drażnieni taką sytuacją zaczęli szybko budować swoją przewagę. W krótkim czasie wzrosła ona do 17 punktów (68:51). W ostatniej kwarcie Pogoń w dalszym ciągu dyktowała warunki gry odnosząc dziesiątą wygraną w sezonie. Po raz kolejny punktowali wszyscy nasi zawodnicy.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.