• Logo
  • Logo

Strzelecka Moc

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 27 listopad 2023r. godz.: 08:09.

Biało-niebiescy wygrali 12 mecz w sezonie i to w jakim stylu. Naszym rywalom rzuciliśmy 117 punktów. Do protokołu zapisali się wszyscy zawodnicy, 6 zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową. Cała drużyna trafiła 16 rzutów z dystansu.  Najwięcej punktów dla nas zdobyli Filip Cebula 20 oraz Patryk Garwol 19. Double-double zanotował Paweł Nowicki, który do 11 punktów dołożył 11 zbiórek.

Pogoń Prudnik – Maximus Kąty Wroc. 117:77 (27:20, 26:16, 27:13, 37:28)

Pogoń: Cebula 20, Garwol 19, Kasiński 16, Prostak 16, Nowakowski 15, Nowicki 11 (11zb), S. Sanny 9, Gnilka 4, Mordzak 4, Krupiński 3.
Maximus: Krakowczyk 15, Giniewski 14, Siminski 14, Hałdaś 8, Chwastyk 7, Lentka 5, Fedorski 5, Gniewek 4, Nowak 3, Madejski 2

Pierwsze punkty padły łupem gości po trafieniu Aleksandra Lenkti i to było jedyne prowadzenie Maximusa. Kolejne akcje to popis gry biało-niebieskich. Po 5 minutach gry prowadziliśmy już 16:7. Przyjezdni za sprawą swoich liderów Giniewskiego i Krakowczyka (do przerwy zdobył 15 punktów) starali się utrzymać kontakt z naszą drużyną. Pod koniec pierwszej odsłony tracili tylko 5 punktów  25:20. Od 15 minuty spotkania biało-niebiescy stale powiększali swoje prowadzenie. Po serii 15:5 nasza przewaga wzrosła do 20 punktów 51:31. Po zmianie stron przebieg spotkania nie uległ zmianie. Podopieczni Tomasza Michalaka raz po raz “dziurawili” kosz rywali rzutami z obwodu, a przewaga gospodarzy w pewnym momencie sięgnęła 47 punktów (114:67). W ostatniej kwarcie biało-niebiescy nieco spuścili z tonu, pozwalając rywalom na zdobycie 28 punktów (najwięcej w całym spotkaniu). Ostatecznie nasza przewaga “zmalała” do 40 oczek – 117:77.

“Wiadomo zwycięstwo bardzo nas cieszy. Seria wciąż cały czas trwa. Do każdego rywala podchodzimy tak samo. Skupiamy się już na następnym meczu, aby odnieść kolejne zwycięstwo. To dzięki drużynie każdy kreował się na boisku, wspierał się i to przyniosło efekt 117 punktów. Na początku spotkania Maximus narzucił ciężkie warunki. Bardzo fajny mecz, dobrze się to oglądało. W pierwszej połowie mieliśmy problemy. Potem powpadały rzuty, odjechaliśmy. Cały czas trzymaliśmy ich na 30 punktach. Chciałbym podziękować zwłaszcza kibicom za super doping. Mam nadzieję, że w każdym meczu będzie tak fajna atmosfera. Ciepło pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. “ - mówił po zakończonym spotkaniu zawodnik Pogoni Filip Cebula.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.