• Logo
  • Logo

Napsuli krwi

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 29 styczeń 2024r. godz.: 10:44.

Biało-niebiescy pokonali Obrę Kościan 101:82, chociaż wynik może być mylący. Dopiero po przerwie Pogoń wypracowała sobie bezpieczną przewagę, a mecz wbrew pozorom był wyrównany. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Prostak 24, który rozdał też 10 asyst. Natomiast Tomasz Nowakowski miał 19 punktów i zebrał 11 piłek. W tym tygodniu zagramy dwa spotkania w środę w Kłodzku, a w sobotę na Obuwniku z Koszem Pleszew.

Pogoń Prudnik - BC Obra Kościan 101:82 (23:17, 24:27, 27:15, 27:23)

Pogoń: Prostak 24 (10 zb), Nowakowski 19 (11 zb), S. Sanny 14, Garwol 13, Mordzak 11, Kociuga 7, Nowicki 5, Jadaś 4, Kasiński 4, Gnilka 0, Krupiński 0.
Obra: Kaczmarek 25, Rybakowski 15, Ciążkowski 12, Janowicz 12, Świerczyk 7,  Kiszka 4, Stanisławiak 3, Domagała 2, Adam Nawrocki 2.

Prudnicka widownia od początku spotkania była świadkiem wyrównanego pojedynku. W sobotni mecz lepiej weszli zawodnicy trenera Szymona Pietraszka, którzy prowadzili po trzech minutach gry 7:2. Biało-niebiescy zdołali odzyskać prowadzenie po serii 11:2, prowadzili 13:9. To była zapowiedź tego, że zarówno jedna, jak i druga drużyna nie zamierzała “tanio sprzedać skóry”. Takiej szarpanej i zaciętej walki byliśmy świadkami przez dłuższy czas. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy 23:17, ale to zespół Obry na początku 2 kwarty rozpoczął od serii 7:0 i ponownie prowadził 24:23. Końcówka pierwszej połowy należała do naszego kapitana Grzegorza Mordzaka, który zagwarantował nam minimalną przewagę po połowie 47:44. Na szczęście po zmianie stron podopieczni trenera Tomasza Michalaka w trzeciej odsłonie zaczęli coraz częściej przejmować inicjatywę nad spotkaniem. Jeszcze w 26 minucie meczu prowadziliśmy zaledwie 3 punktami 58:55. Od tego momentu Pogoń zaczęła “odjeżdżać” gościom i przed decydującą odsłoną było już 74:59. Ten fragment meczu wygraliśmy 16 do 4. Obra Kościan w ostatniej kwarcie starała się jeszcze powalczyć, po tym jak zmniejszyła stratę do 9 punktów. Pogoń ponownie zagrała skuteczenie i w 36 minucie jej przewaga sięgnęłą 24 punktów  (91:67). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Pogoni 101:82.