Pojedynek dla Pogoni

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 19 luty 2024r. godz.: 09:01.

Podopieczni trenera Tomasza MIchalaka pokonali na wyjeździe 4 zespół w ligowej tabeli KK Oleśnicę 112:90. Najwięcej punktów dla nas zdobył duet Prostak-Nowicki, którzy łącznie rzucili 63 punkty. W następnej kolejce do Prudnika przyjedzie walczący o utrzymanie KKS Siechnice.

KK Oleśnica - Pogoń Prudnik 90:112 (23:30, 18:29, 27:27, 22:26)

KK: Rodak 21, Horn 11, Bartkowiak 9, Kuta 9, Wiśniewski 8, Sienkiewicz 8, S. Narolski 7, Zakrzewski 7, Zadka 6, Kwiatkowski 2, Wilczyński 2, B. Narolski 0.
Pogoń: Prostak 34, Nowicki 29, S. Sanny 17, Garwol 16, Jadaś 10, Kociuga 6, Gnilka 0.

Od kilku spotkań biało-niebiescy muszą się zmagać z ograniczoną rotacją. Nie inaczej było podczas meczu w Oleśnicy. Trener Michalak miał do dyspozycji zaledwie 9 zawodników, ale tylko 7 mogła zaprezentować się na parkiecie. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Stacha rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 7:2. Jednak po punktach Prostaka, Sannego oraz Garwola wyszliśmy na prowadzenie 9:7. Z biegiem czasu Pogoń powiększała swoją przewagę i po pierwszej kwarcie wygrywała już 30:23. Drugą odsłonę rozpoczęliśmy od serii 10:0.  W głównej mierze za sprawą Pawła Nowickiego w 12 minucie spotkania prowadziliśmy 40:23. Do końca pierwszej połowy biało-niebiescy utrzymywali wysoką przewagę. Na długą przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 59:41. Po zmianie gra się wyrównała o czym może świadczyć ilość zdobytych w trzeciej kwarcie punktów po 27. W decydującej odsłonie Pogoń zdołała jeszcze zwiększyć swoje prowadzenie, które w 35 minucie spotkania sięgnęło 25 punktów (103:78). Ostatecznie biało-niebiescy wygrali 112:90.