Hala przy Brzozowej zdobyta

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 3 marzec 2024r. godz.: 18:38.

Hala przy Brzozowej zdobyta. Biało-niebiescy pokonali Maximusa Kąty Wrocławskie 81:71. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Tomasz Prostak 19, a po 15 "oczek" mieli Grzegorz Mordzak i Paweł Nowicki. W następnej kolejce (13.03) w hali Obuwnika zagramy ze Śląskiem III Wrocław.

Maximus Kąty Wrocławskie - Pogoń Prudnik 71:81 (18:26, 19:17, 15:25, 19:13)

Maximus: Nowak 17, Fedorski 17, Giniewski 10, Chwastyk 9, Lentka 8, Niesobski 5, Hałdaś 3, Piotrowski 2, Kuczyc
Pogoń: Prostak 19, Nowicki 15, Mordzak 15, Nowakowski 11, S. Sanny 11, Garwol 6, Kociuga 4, M, Sanny 0, Jadaś 0, Stalicki 0.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy najpierw prowadzili 4:0, a po chwili 7: 3 . Biało-niebiescy szybko doprowadzili do remisu po celnej trójce Tomka Nowakowskiego, a następnie wyszli na prowadzenie po trafieniu za trzy punkty kapitana Grzegorza Mordzaka (13:12). Pod koniec pierwszej odsłony Pogoń po serii punktowej zwiększyła przewagę do 9 punktów (21:12). Po dziesięciu minutach gry na tablicy był wynik 26:18 dla podopiecznych trenera Michalaka. W drugiej kwarcie Kąty poprawiły swoją grę i zmniejszyły straty do czterech punktów (33:29). Za zdobywanie punktów w naszej drużynie zabrał się duet Mordzak-Nowicki, który przed przerwą zagwarantował nam prowadzenie 43:37. Trzecia kwarta była najlepsza w naszym wykonaniu. Pogoń systematycznie powiększała swoje prowadzenie, które w 29 minucie sięgnęło nawet 18 punktów. W decydującej odsłonie naszej drużynie przydarzył się dość długi przestój w grze, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Na 4 minuty przed końcem ich strata stopniała do zaledwie 8 punktów (71:63). Pogoń w tej części gry miała problem ze zdobywaniem punktów, w całej kwarcie rzuciliśmy tylko 13. Spotkanie ostatecznie zakończyło się naszą wygraną 81:71.