• Logo
  • Logo

Śląsk odprawiony

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 15 marzec 2024r. godz.: 10:55.

Biało-niebiescy pokonali zespół Śląska Wrocław 90:70. Najwięcej punktów zdobył Tomasz Nowakowski, który do 27 punktów dołożył 13 zbiórek i 10 asyst.  Już w niedzielę Pogoń uda się na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego.

Pogoń Prudnik - Śląsk III Wrocław 90:70 ( 29:23, 27:19, 20:11, 14:17)

Pogoń: Nowakowski 27 (13 zb, 10 as), S. Sanny 18, Prostak 17, Garwol 14, Mordzak 6 (12), Gnilka 4, Kociuga 4, M. Sanny.

Śląsk: Kaźmierczak 23, Musiał 9, Miller 8, Ambroziak 6, Samolak 5, Ptak 5, Olejniczak 5, Leniec 4, Lialko 3, Soroka 2.

Podopieczni trenera Tomasza Michalaka rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 6:2. Jednak ambitnie grający młodzi zawodnicy Śląska za sprawą Ambroziaka i Kaźmierczaka zbliżyli się do nas na punkt (13:12), a nawet wyszli na chwilę na prowadzenie 17:15. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 29:23. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Krzykałę długo stawiała opór biało-niebieskim. Pogoni rywala udało się przełamać pod koniec pierwszej połowy, kiedy to od stanu 38:37 nasza przewaga wzrosła do 14 punktów (56:42). Z biegiem czasu wrocławianie spisywali się coraz słabiej w ataku. W trzeciej kwarcie zdołali rzucić tylko 11 punktów. Przed decydującą odsłoną prowadziliśmy 76:53. Biało-niebiescy do końca spotkania kontrolowali wydarzenia na parkiecie i pewnie pokonali rywali 90:70.

Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.