Z Kościana z pełną pulą

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 20 październik 2024r. godz.: 21:18.

Czwartą wygraną w tym sezonie zanotowali zawodnicy trenera Marcina Radomskiego, pokonując na wyjeździe Obrę Kościan 85:69. Najwięcej punktów dla nas zdobył Tomasz Prostak 16. W środę zagramy na wyjeździe z rezerwami pierwszoligowego WKK Wrocław.

Obra Kościan - Pogoń Prudnik 69:85 (13:23, 22:18, 13:24, 21:20)

Obra: Janowicz 24, Świerczyk 22, Nawrocki 6, Kauzer 5, Stankowski 4, Domagała 2,  Haberek 2, Kaźmierczak 2, Klimaszewski  2.
 Pogoń: Prostak 16, Nowakowski 14, Nowicki 12, Sadowski 12, Sanny 11, M. Garwol 11, Stalicki 5, Kociuga 2, Krupiński  0

Pierwsze punkty w meczu zdobył Tomek Nowakowski. Gospodarze starali się dotrzymać nam kroku, ale musieli szybko spasować przy wyniku 7:6 dla biało-niebieskich. Podopieczni trenera Radomskiego zaczęli w szybkim tempie budować swoją przewagę, która po 10 minutach gry wynosiła 10 punktów (23:13).  Coraz większa przewaga Pogoni musiała pewnie podrażnić miejscowych, którzy już na początku drugiej odsłony ruszyli od odrabiania strat.  Ta sztuka udała się za sprawą Gerarda Świerczyka, który zdobył 7 oczek dla swojego zespołu, co spowodowało, że biało-niebiescy przed końcem pierwszej połowy wygrywali tylko 6 punktami (41:35). Pogoń po zmianie stron rozpoczęła z wielkim impetem. Wykorzystując przestój w grze swoich rywali zaliczyła serię 22 punktów z rzędu (63:35). Po tym nastąpił słabszy fragment gry biało-niebieskich, który skrzętnie wykorzystali gospodarze aplikując nam 13 punktów (63:48). W ostatniej kwarcie dzięki dobrej grze Jakuba Sadowskiego zdołaliśmy zastopować dobrą passę gospodarzy (72:48). Przed końcem meczu drużyna trenera Pietraszka zdołała nieco odrobić straty. Jednak wygrana naszej drużyny ani przez chwilę nie była zagrożona.