"Trójka" pokonana
Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 13 kwiecień 2025r. godz.: 13:41.
Biało-niebiescy w pierwszym meczu drugiej rundy play off pokonują Trójkę Żyrardów 89:63. Najwięcej punktów dla nas zdobył Jakub Sadowski, który do 19 punktów dołożył 13 zbiórek. Teraz rywalizacja przenosi się do Żyrardowa, gdzie zmierzymy się w najbliższą środę.
Pogoń Prudnik - Trójka Żyrardów 89:63 (17:19, 19:12, 29:12, 24:20)
Pogoń: Sadowski 19, P. Garwol 12, Nowicki 11, Nowakowski 10, Prostak 9, Jakubiak 9, Mordzak 8, Kociuga 7, M. Garwol 4, Sanny 0, Stalicki 0, Parfimczyk 0.
Trójka: Gąsiński 16, Orębski 10, Koźluk 10, Lewandowski 10, Gospodarek 5, Nesterowicz 2, Łaniewski 0, Zubakhin 0, Uliczka 0, Firlej 0.
Stan rywalizacji: 1-0 dla Pogoni (do 2 wygranych)
Już od pierwszych minut meczu drużyna z Żyrardowa przystąpiła do tego spotkania w wielkim zaangażowaniem i wolą walki. Po 3 minutach gry prowadzili 10:2. Po przerwie poproszoną przez trenera Pogoni Marcina Radomskiego biało-niebescy zaczęli odrabiać straty. Pogoń po punktach Nowakowskiego, Prostaka i Jakubiaka wyszła po raz pierwszy na prowadzenie 15:14. Końcówka pierwszej odsłony była wyrównana. Jednak po dziesiąciu minutach spotkania to zawodnicy “Trójki” cieszyli się z prowadzenia 19:17. Na początku drugiej kwarty goście ponownie zdołali odskoczyć na kilka punktów za sprawą Eryka Gąsińskiego (24:17). Z biegiem czasu Pogoń zaczęła grać skutecznej w ataku. W 15 minucie spotkania po punktach Sadowskiego i Mordzaka doprowadziliśmy do remisu po 28. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy ponownie należały do naszych zawodników, którzy na długą przerwę schodzili przy naszym prowadzeniu 36:31. Po zmianie stron podopieczni trenera Radomskiego kontynuowali dobrą passę. Przewaga wzrosła do 11 punktów (42:31). Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Sochackiego miała problem ze zdobywaniem punktów. Przed 4 kwartą było już 65:43 dla Pogoni. W decydującej odsłonie biało-niebiescy utrzymywali bezpieczną przewagę i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Trener Radomski na tym etapie i przy tak wysokim prowadzeniu 87:52, dał odpocząć swoim kluczowym zawodnikom, bowiem już w środę odbędzie się 2 mecz II rundy Play Off. Na boisku pojawił Kacper Stalicki, Mateusz Parfimczyk oraz Patryk Kociuga. Szczególnie dobre zawody rezegrał ten ostatni. Patryk w 8 minut spędzonych na parkiecie zdobył 7 punktów. Pod koniec spotkania przyjezdni zdołali nieco odrobić straty 89:63.
Co teraz? Powrót do przeglądania aktualności lub przeczytaj inne ciekawe artykuły.