Czarna seria

Autor: Tomasz Leśkiewicz. Publikacja: 5 marzec 2017r. godz.: 23:57.

W dalszym ciągu trwa czarna seria Pogoni. Tym razem biało-niebiescy ulegli na wyjeździe SKK Siedlce 60:83. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli Tomasz Prostak i Patryk Nowerski po 14.

SKK Siedlce - meritumkredyt Pogoń Prudnik 83:60 (18:22, 19:12, 22:13, 24:13)

SKK: Szymczak 19, Król 15, Weres 13, Rajewicz 11, Pławucki 10, Kołodziński 5, Nędzi 3, Sobiło 3, Czosnowski 2, Stefanik 2.

Pogoń: Nowerski 14, Prostak 14, Bogdanowicz 11, Mordzak 10, Mroczek-Truskowski 7, Bartkowiak 4, Krawiec 0, Moczulski 0, Morawiec 0, Nowakowski 0.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po punktach Szymczaka prowadzili 5:2. Pogoń odpowiedziała celnymi trafieniami Nowerskiego i Mordzaka i wyszła na prowadzenie 6:5. Przez kilka kolejnych minut wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero pod koniec kwarty inicjatywę przejęli „bankowcy”, którzy po celnym rzucie z dystansu Bogdanowicza po pierwszych 10 minutach prowadzili 22:18.
Następną część gry miejscowi rozpoczęli trafieniami zza łuku Króla i Sobiły. Pogoń jednak walczyła, a prowadzenie kilkakrotnie ulegało zmianom. Na dużą przerwę to jednak gospodarze schodzili prowadząc 37:34. Była to zasługa dobrze usposobionego Damiana Szymczaka, który do przerwy zdobył 14 punktów.
Po zmianie stron zawodnicy trenera Michalaka spisali się już dużo słabiej, zdobywając jedynie 26 punktów przy 46 rywali. Kluczowa dla losów spotkania była połowa trzeciej kwarty. SKK po serii 8:0  powiększyło przewagę do 12 punktów 55:43.
W ostatniej kwarcie tylko raz zawodnikom meritumkredyt Pogoni udało się zejść poniżej 10 punktów w 34 minucie, kiedy przegrywali 53:62. Od tego momentu wydarzenia na parkiecie całkowicie zdominowali nasi rywale notując m.in. serię 13 punktów z rzędu.

W następnej kolejce Pogoń we własnej hali podejmować będzie Spójnię Stargard.